top of page

   C5 veiklos „Kelionė prasideda senais laikais, norint pamatyti, kaip vaikai žaidė žaidimus“ tikslas: atskleisti Hipokrato gydymo idėjas judant, lavinant kūną žaidžiant tradicinius žaidimus.

  Mokytojai ruošė ir organizavo užsiėmimus, siekdami atskleisti žaidimo vaidmenį fiziniam ir emociniam žmogaus vystymuisi.

   Pagal projekto tikslus buvo organizuojamos šios veiklos:
   vaikai „įsėdo“ į fantastišką traukinį su valstybine vėliava ir ėjo ieškoti informacijos apie praeityje praleistą savo tėvų ir senelių žaidimų laiką;

 tėvai ir seneliai mokė vaikus žaisti savo mėgstamus žaidimus, kuriuos jie žaisdavo būdami maži. Vėliau šie žaidimai buvo žaidžiami darželio grupėse.
Projekto partneriai pateikė informaciją apie tradicinius žaidimus kiekvienoje šalyje partnerėje, o mes juos ištyrėme interneto pagalba. Taip galėjome palyginti užsienio šalių tradicinius žaidimus su mūsų šalies tradiciniais žaidimais, diskutuoti ir išmokti naujų žaidimų.
Mokiniai turėjo puikią galimybę pažinti senus žaidimus, kuriuos vaikystėje žaidė jų seneliai, tėvai ir kiti giminaičiai – stiprėjo ryšys tarp skirtingų kartų.
Jaunieji besimokantieji turėjo galimybę suvokti fizinio krūvio džiaugsmą ir teigiamą jo indėlį į subalansuotą asmenybės raidą.
  Vaikai suvokė ir padidino bendradarbiavimą, komandinio darbo dvasią, žaidimo taisyklių laikymąsi.
  Buvo praturtintas bendravimo, kūrybinio mąstymo, tradicinių Europos šalių žaidimų palyginimo įgūdžiai.
Vaikai, tėvai, seneliai ir mokytojai tapo aktyviais tarptautinio projekto dalyviais, ieškodami senų nuotraukų, mokydami ir mokydamiesi senų-naujų žaidimų, tyrinėdami ir mokyklų partnerių mokinių žaidimus.
  Sukurta skaitmeninė įvairių projekto partnerių šalių tradicinių mėgstamų žaidimų knyga.
Žaisdami mokėmės kitų šalių, kitų tradicijų, girdėjome kitas kalbas ir tuo pačiu suvokėme Europos piliečių skirtumus ir panašumus bei supratome, kad visi žmonės turi bendras šaknis.

C5 veikla „Kelionė prasideda senais laikais, norint pamatyti, kaip vaikai žaidė žaidimus“

bottom of page